Sağlam iradeli Türk

Mayıs 7, 2007

Dear Mr Kocaoglu, 

I have read, understood and agree with what you have written below.  I am finding it more and more difficult in keeping up my determination and commitment in an effort to pursue our rights and advance the Turkish Cause.  The reason for that is the apathetic disposition of the vast majority of Turks in the Republic as well as around the world generally.  As an example of what I mean I have reproduced for you a posting on a Turkish Web Forum named Avustralya Turkleri Fikir Platforumu, I have also provided you with the web address for you to peruse at your convienence. 

I am getting really sick and tired of people that are apathetic and or procrastinate over issues without taking any real positive action.  It is all well and good to beat your chest, and talk rhetoric, and all the while the Armenians, Greeks, Kurds and everybody else are attacking Turks and
Turkey in a sustained, well organised, well funded manner.
 

Eventually I start to think why bother, the vast majority couldn’t care less why should I.  Then I go home to my three children and think that’s why.  When more Turks start thinking about their children and actually do something, we may advance our cause at a faster rate. 

Regards Ataman AtlasAtlas LegalIrwin ChambersLvl 3 /

16 Irwin Street


Perth, W.A 6000Phone:  (08) 9218 8024Fax:      (08) 9218 8027  

 

Avustralya Turkleri Fikir Platforumu 

 

http://www.network54.com/Forum/407087/ 

RE: Peter Costello’ya Tesekkur etmeliyiz…September 28 2006 at 10:36 AM Yalcin   (Login YalcinO) ——————————————————————————–Degerli ATFP, 

Costello’ya tesekkur mektubu gonderme girisiminizi esefle karsiliyorum. Kisisel cikar ve kaprisleri ugruna ulke genelinde son derece irkci ve bolucu korku tacirligi yapacak, cogumuzu kapsayan iki uyruklu vatandaslarin vatandaslik hakkini ihlale kalkisacak kadar alcalabilecek, ustune ustluk uluslararasi yasalar esasinda bir savas suclusu olabilecegi basbayagi savunulabilir olan bir sahsa, “Ataturk ve Modern Turkiye Cumhuriyeti” hakkindaki “guzel ve yuceltici sozler sarfetti” diye tesekkur etmek yerinde midir? Siz “Ataturk ve Modern Turkiye Cumhuriyeti”nin yuce olduguna inaniyorsaniz, bu tiplerin islerine geldigi icin (ki hemen yarin isine gelirse tersini de soyler) ovmesine ne ihtiyaciniz var? Bu size dair – ve toplumu ‘temsilen’ konustugunuza gore topluma dair – bir “ezik ve asagilik kompleksli” imaji yaratmaz mi? 

Gerek bu konu gerekse Ermeni olaylari konusunda SBS’e karsi verdiginiz “mucadele” son derece sig, ufku dar ve yapici yani sifir bir politik yaklasima isarettir. Koru korune resmi ideoloji borazanciligi yapmak, ancak ali, veli’nin “milli hislerini” oksar, toplumu oldugu noktadan daha ileriye goturmez. 

Fikir beyan etme hakkindan dolayi tesekkur ederim. 

Yalcin Oytam.yalchin@yahoo.com 

Saglam Iradeli (Istemli) Türk! 

Günümüzde biz Türklerin ilk önce saglam iradeli olmasi gerekiyor.“Irade” kelimesini onun icine kararlilik, sabır, yılmama, vazgecmeme,mücadelecilik, dogru sözlülük, ikna yetenegine sahip olma gibi bir cokögeyi de barindiracak sekilde oldukca genis anlamda kullaniyorum. 

Cünkü, bugün dünya yüzünde Türkiye ile baska Türk cumhuriyetleri veTürk topluluklari kadar büyük capta siyasi önyargilarla dislanmaya veyabir yana itilmeyle karsi karsiya kalan baska bir topluluk veya millet veyadevlet yoktur. 

Türkiye, baska Türk topluluklarina karsi yalnizca Avrupali devletler vetopluluklar degil, Asyali (Arap, Iranli, Cinli) devlet ve topluluklar da hepönyargilarla yaklasiyor ve tarihin eski dönemlerinden kalmis bir “Türk korkusu”nutekrar hortlatmaya calisiyorlar. 

Rönesans, Fransiz Devrimi, cumhuriyet, demokrasi, insan haklari gibi kendilerinibazi üstün degerlerin besigi saydiklari sözüm ona Avrupali devletler ve onlarininsanlari, isin icine Türkiye ve Türk insani girince, gözlerini bile kirpmadan Türkiyeve Türklere karsi tek yanli, kisisel, hosgörüsüz ve hic bir “uygurca” kurala sigmayandavranislar sergiliyorlar. 

“Düsünce özgürlügü” ve “insanlari islemedikleri ve henüz kanitlanmamis bir suclayargilamama” gibi yüce degerleri bir anda unutarak Türkiye’yi ve Türklerikaslarini kaldirarak “Ama, siz gecmisteki Ermeni soykirimi gibi bir sucu
kabul etmek
zorundasiniz!” dayatiyorlar! Avrupalinin bu kadar bagnaz, dar görüslü ve detamamen önyargili davranisini hangi “düsünce özgürlügü” ilkesiyle aciklamakmümkündür acaba? 

Cesitli Avrupa ülkelerinin parlamentolari nasil kalkarak baska bir devleti “siz bu sucuislediniz!” diye yargilayabilir? Bir ülkenin parlamentosu acaba baska devletleri yargilamayeri midir?  Ancak, söz konusu devlet Türkiye ise, Avrupa devlerinin bazi parlamentolaribu yargi hakkini kendi tekellerinde gibi görüyorlar.  Üstün insani degerleriyle her zamanövünen Fransizlar, kendi parlamentolarinda “Ermeni soykirimini red etme mahkumiyetnedenidir” diye bir karar cikarabiliyorlar ve cok sayida Fransiz tarihcisinin yakindakihakli itirazina önem vermeden bu karari düzeltmiyor veya degistirmiyorlar. Yalniz,sözde Ermeni konusu degil, Kibris konusunda Kibrisli Türklere karsi da Avrupalilarinsergiledigi cifte standart ve tek yanlilik gözler önünde degil mi? Kibris’in Yunan kesimiadanin birlesmesi konusundaki BMT kararina karsi ciktigi icin AB adayligiyla ödüllendiri-lirken, Türk kesimi ise, BMT kararini onaylamis olsa bile, cezalandiriliyor.  Yunan kesimiKibris Türk tarafina ambargo uygularken, Avrupa Parlamentosu kalkarak Türkiye’ye“Ama siz limanlarinizi Kibris Yunan kesimine aciniz!” diyebiliyor? 

Son bir hafta icinde Hollanda’da secim öncesinde iki ayri partideki Türk adaylar “Ermenisoykirimini sözlü veya yazili olarak
kabul etmedi!” gerekcesiyle kendi partilerindeki
adayliklari bir cirpida siliniyor!  Hollanda basini ise, “özgür basin” kavramini bir yanaiterek partilerin bu hari insani ve demokrasi disi cirkin davranisina destek cikarak,hatta “partiler aslinda bunu daha önceden adaylarini iyicene kontrol ederekbelirlemeleri gerekirdi!” diyebilecek bir gülünc düzeye düsebiliyor? 

Partisinin adayligindan silinen o Hollandali Türk’ün gazetedeki güzel yüzüne bakarken,aklimdan “bu Türk nasil da saglam iradeli bir insan!  Maruz kaldigi haksizlik ve insanlikdisi davranis karsisinda bile dik, magrur ve iradeli duruyor!” diye gecti.  Iste, bizTürklerin bu yüzden “saglam iradeli” olmasi gerekiyor.  Cünkü, bu haksizligi yalnizcaAvrupalilar Türkiye ve Türkiye Türklerine karsi yapmiyor, ayni haksizlik ve insanlikdisi davranislarini bir Arap, bir Iranli, bir Cinli, bir Rus da zaman zaman gösteriyor.Kerkük’teki Türkmenler, Kirim’daki Kirim Tatarlari, Afganistan’daki Özbek ve Türkmenler,Rusya’daki Tatarlar ve baska Türk boylari, Cin’deki Uygurlar ve baska Türk boylari,hepsi insanlik tarihinin cok az gördügü bir önyargi, tek yanlilik, baski ve iskencekarsisinda yasam savasi veriyorlar. 

Iste, bu yüzden dünyanin neresinde yasarsa yasasin, her bir Türkün saglam iradeliolmasi gerekiyor! Bu irade gücü Türklügün en az 4 bin yillik tarihinde zaten var… 

Timur Kocaoglu

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: